preloader
Elevator World Dergisi Fotoğraf Yarışması’nda, Devam Eden Projeler Kategorisi Birinciliği AKE ‘nin

Elevator World Dergisi Fotoğraf Yarışması’nda, Devam Eden Projeler Kategorisi Birinciliği AKE ‘nin

  • 26 Kasım 2021, 15:29
  • 642

Otogar için üretilen Antalya’nın en uzun yürüyen merdiveninin montajında çekilen “Başlangıç” isimli fotoğraf derginin düzenlediği yarışmada Devam Eden Projeler kategorisinde 1.’liği aldı. Aynı kategoride AKE Fabrikası içinde çekilen “Sessiz Kesim” adlı fotoğraf 3. oldu.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen Elevator World Fotoğraf yarışmasına Amerika, Asya, Uzakdoğu ve Avrupa’dan 300’ün üzerinde başvuru geldi. Türkiye’den de katılımın olduğu yarışmaya bu yıl Devam Eden Projeler kategorisinde AKE Pazarlama Kurumsal İletişim Asistanı, Fotoğrafçı Kağan Gürhan yürüyen merdiven ve asansör projelerinden çektiği fotoğraflarla derece aldı. Gürhan, “Başlangıç” ve “Sessiz Kesim” isimli çalışmalarıyla birincilik ve üçüncülük elde etti.

 

“Fotoğraflarımda dramatik unsurları kullanmayı seviyorum”

Elevator World Dergisine röportajında Kağan Gürhan, “Fotoğraflarımda dramatik unsurlar kullanmayı seviyorum. Bir fotoğraf çekerken amacım o anı kaydedip insanların benim hissettiklerimi hissetmelerini sağlamak. Daima gerçek duyguların peşindeyim” dedi.

Birincilik alan “Başlangıç” çalışması hakkında şunları söyledi;

“Fotoğrafladığım merdiven Antalya’nın en uzun yürüyen merdiveni. Fotoğrafta 6 parçadan oluşan yürüyen merdivenin ilkini görüyorsunuz. Burada bir AKE çalışanı çalışmayı izliyor. İşin kolay olmadığının farkında. Bu anı yakaladım ve fotoğrafını çektim.”

“Sessiz Kesim” hakkında ise şöyle dedi;

“Bu fotoğraf Antalya’daki fabrikamızda çekildi. Fotoğraftaki AKE çalışanları… Sanırım mola sırasıydı çünkü ışıkların çoğu kapalıydı. Molaya çıkmamışlardı işlerini bitirmeye çalışıyorlardı. Çalışma saatlerinde fabrika bir hayli gürültülü olur. Fakat bu fotoğrafı çektiğimde içeride hiç ses yoktu; büyük bir sessizlik içinde kauçuk malzemeyi kesiyorlardı. Ben de fotoğrafın adında bu anı yansıtmaya karar verdim.”