preloader
AKE Mesleki Eğitim Projesinin ikinci etabı tamamladı

AKE Mesleki Eğitim Projesinin ikinci etabı tamamladı

  • 25 Mayıs 2021, 11:55
  • 946

 

03.05.2021

Mühendislere AKE’de İstihdam İmkânı

AKE Mesleki Eğitim Projesinin ikinci etabı tamamladı

 

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyette bulunan AKE Asansör, Yürüyen Merdiven ve Engelli Sistemleri üretim ve satış firması Mesleki Eğitim Projesi’nin ikincisini tamamladı. Mühendis yetiştirme ve sektöre kazandırma amaçlı proje 3 ay sürdü ve katılan kursiyerler farklı alanlarda deneyim kazandılar.

AKE Asansör ’ün, deneyimsiz mühendisleri sektöre kazandırmak için yürüttüğü Mesleki Eğitim Projesi’nin ikici etabı 700 başvuru arasından seçilen 20 kursiyer ile gerçekleşti. Kursiyerlerin % 30’unu genç kadın mühendisler oluşturdu.  Mayıs’a kadar süren meslek eğitimlerinde kursiyerler asansör, yürüyen merdiven, engelli sistemleri, kaset pano bölümlerinde görev aldılar. Ayrıca satın alma, üretim planlama ve lojistik departmanlarında da eğitim gördüler.

İŞKUR desteği ile yürütülen ve yoğun talep gören projede eğitimin sonunda deneyim kazanan mühendisler firma bünyesinde çalışmaya başlayacaklar.

AKE Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Keskin yeni mezun mühendislere deneyim kazanmaları konusunda eğitim projesi ile fırsat sunduklarını söyleyerek, “Bizim zamanımız imkanlar dünyasıydı, sınırlı şartlarda iyi işler yaptık, sizin zamanınız fırsatlar dünyası size sunulanları en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir. AKE Asansör ’de öğrendikleriniz meslek hayatına önde başlamanızı sağlayacak.” dedi. Meslek hayatlarında genç mühendislere başarılar diledi.

Mesleki Eğitim Projesinden mezuniyet sertifikalarını alan genç mühendisler, program boyunca bölüm yöneticilerinin kursiyerleri yetiştirme konusunda emek verdiklerini, meslek hayatları boyunca faydalı olacak bilgileri 3 ayda öğrendiklerini ve programı tamamlamaktan dolayı memnun olduklarını belirttiler.