preloader
AKE’den OSBEM Projesi ile istihdama destek

AKE’den OSBEM Projesi ile istihdama destek

  • 17 Mayıs 2022, 11:28
  • 537

 

  

Antalya OSB, 5 ay önce hayata geçirdiği OSBEM Projesi ile iş arayan vatandaşlara eğitim verip meslek sahibi yaptı, oluşturduğu kalifiye iş gücü ile de Bölge firmalarının nitelikli personel ihtiyacına çözüm üretti. AKE olarak projeye destek verdik.

İŞKUR üzerinden açılan çağrıya 200’den fazla işsiz başvuruda bulunurken, Bölge firmalarının aradığı özelliklere sahip 32 kişi, Antalya OSB’ye kurulan OSBEM atölye ve dersliklerinde ön muhasebe ve simülasyonlu çelik kaynakçılığı kurslarına katılma hakkı kazandı. Kursu başarıyla tamamlayan adaylar ilgili firmalara yönlendirildiler.

Adayların işe yerleştirildiği OSB firmaları arasında AKE’de yer aldı. OSBEM Projesi kapsamında Finans Görevlisi olarak AOSB’de ön muhasebe dersi alan aday ile çalışmaya başladık.

Antalya OSB’de düzenlenen lansmanda projeye katkı sağlayan isimlere, kursiyerlere, istihdam sağlayan firmalara teşekkür sertifikası takdim edildi. AKE adına sertifikayı İdari İşler Müdürü Zeynep Yalçıner aldı. Kursiyerlerden Finans Görevlisi kursu tamamladığına dair sertifikasını aldı.

Birçok eğitim projesi düzenleyen ve düzenlenen projelerde aktif rol alan firmamız eğitime destek vermeye devam ediyor.